kolmapäev, 6. jaanuar 2010

Süüteroosid (õpetusega)

Nagu lubatud, siis nüüd teen sissekande süüterooside tegemisest samm-sammult, kuna nad ennast tõesti ära tasusid.
Seekord tulid mu roosid punakad, kuna kasutasin punaseid küünlaid.

Teha saab neid ainult papist munakarbist.
1. Rebi munakarbilt ära kaas ja kaane kinni hoidmiseks mõeldud ribake.

2. Näpista ära karbil "pesakeste" vahelised nurgad.

3. Rebi munakarp keskelt pooleks.

4. Eralda "pesakesed" teineteisest.

5. Rebi ära "pesakeste " kõrgemad servad. Mina rebisin need ära sinnani, kust algas "pesakese" terve osa. Nüüd need "pesakesed" jäävad ootama täidist.


6. Rebi karbi kaanelt ära serv.

7. Rebi kaas u. 1,5cm laiusteks ribadeks. Samuti poolita ka eelnevalt ära rebitud serv.
Pikkasid ribasid peaks tulema 10. Siis oleks iga "pesa" täiteks üks pikk riba. Pikkuseks sobib kaane pikkus.

8. Hoia alles kõik ärarebitud tükid, sest nendega tuleb täita "pesakesi", peale seda, kui pikk riba on keeratud rulli ja asetatud "pesakese" keskele.

9. Neid pisikesi tükikesi tuleb panna rulli keeratud riba ümber niipalju, et "pesatäidis" ei kukuks tagurpidi pöörates "pesast" välja.


Sellised näevad välja vahatamist ootavad roosid.10. Pane anuma, milles hakkad sulatama küünlavaha, põhja vett niipalju, et põhi oleks kaetud. Pane sinna ka küünlad, mida hakkad sulatama. Aseta anum tulele ja vaikselt segades hakkab küünal sulama. Ära lase keema. Kui küünal on sulanud, siis kasta roosid üleni vaha sisse. Minul olid selleks puhuks abivahendiks näpitsad. Lase roosidel jahedas hanguda (külmkapis u 10 min, või mujal jahedas kohas). Pildil olevad roosid on käinud ühe korra vahast läbi.

11. Peale hangumist kasta roosid ainult pealtpoolt veel korra vahasse. Kui vaha on ka anumas ära hangunud, siis sulata uuesti ülesse. Pane jälle kastetus roosid hanguma. Kui on hangunud ongi roosid kasutamiseks valmis.

Eriti pidulikud roosid saab kui panna vaha sisse ka nt. sädelevat pulbrit. Mina proovisin kahele roosile peale raputada kunstlund. Raputada tuleb kohe, kui roos on teist korda vaha sisse kastetud, siis jääb peale raputatav asi ka sinna kinni.
Ilusat meisterdamist.

9 kommentaari:

 1. minu vanaema oskab ka aga teistsuguseid ,aga see ei ole mõeldud solvanguna!

  VastaKustuta
 2. kuidas sa neid põletad kui neil seda põletusosa pole ? ( panin anonymous, sest ei viitsinud kommentaari tegemiseks sisse logida) by Johanna.

  VastaKustuta
 3. Need ei olegi mõeldud põletamiseks nagu küünlad vaid need aitavad ahjus/kaminas/pliidi all puudel põlema mina. Paned roosi puude vahele ja süütad tikuga põlema. Roos võtab tuld ja tänu küünlavahale põleb kaua.

  VastaKustuta
 4. aitäh , vaatasin saadet ja nüüd proovin ka ise teha ..

  VastaKustuta
 5. Nii lahedad ! Tegin terve kastitäie ! Jagan sõpradele ka .

  VastaKustuta
 6. Aga kui palju küünlaid tuleb ühe karbi tegemiseks vaja?

  VastaKustuta
 7. Ma ei oska öelda koguseliselt kui palju küünlaid on vaja. Kümne roosi tegemiseks vajad sa kindlasti kahe käe peopesa täit. Kuid alati on võimalus vaha juurde sulatada.

  VastaKustuta
 8. super roosid ja vaatasin mujalegi ,oled igatepidi super tegija ,kylastan sind jälle, aitähh

  VastaKustuta